1-Karavan ile Amerika hazırlıkları

Hızla akıp giden hayatımızda en çok yapmak istediğimiz şeyi yapmaya karar verdik. Biz dünyayı gezmek istiyorduk hem de karavanla

< Karavan ile Amerika

Roni ile 1988 yılındaki evlendikten sonraki ilk ortak projemiz mimari yazılım şirketimizi kurmak oldu. Benim mimari, Roni’in yazılım eğitimi sayesinde profesyonel hayatta ilerlerken ikimizin de en büyük tutkusu olan gezileri yapamaz olduk. 

Yıl 1992, karı koca yoğun iş temposunda koştururken aklımıza bu fikir düştü. Tam dört yıl önce bilgisayar şirketimizi kurmuş, işleri yoluna koymuştuk. Ama aynı yıl ikimizde babalarımızı kaybedince hayatı sorgular olduk. Çok yoğun, tatil bile yapamadığımız bir tempoda çalışıyorduk… Ve hızla akıp giden hayatımızda en çok yapmak istediğimiz şeyi yapmaya karar verdik. Biz dünyayı gezmek istiyorduk hem de karavanla

Hazırlıklar başlıyor

Önce karavanımız satın aldık. Karavanımız 2.El Fort minibüs üzerine yapılmış ve biraz da yıpranmış. Karavanın tamiri, boyanması, böyle bir seyahate uygun hale getirilmesi, yedek parçalarının temini ile uzun süre uğraştık.

Boyanıp süslenen karavanımız

 İnternet olmayınca bilgiye de ulaşmak kolay olmuyor. Türkiye’de henüz gezi kitapları yok. Yurt dışına gidenlere, gitmek istediğimiz yerler ile ilgili kitaplar getirtiyor, sabahlara kadar bu kitapları okuyup güzergâh çıkartmaya çalışıyorduk.

Diğer taraftan da şirketin işleri devam ediyor. Onca emekle kurduğumuz ve büyüttüğümüz şirketimizi kapatmayı planlarken, yazık bu kadar iyi giden işi bir başkasına yarasın deyip, şirkete ortak alıp, aylarca işimizi devretmek ile uğraştık. Ve tabii en önemlisi paramızı hazırladık. Yıllardır çalışıp biriktirdiğimiz, bize 2 sene yetecek, parayı bankaya yatırdık. Kredi kartımızı aldık ama o hesaptan dünyanın herhangi bir köşesinden para çekebilmek kolay değil o nedenle yanımıza nakit çekebilmek için Seyahat çeki aldık. Sonuçta internet yok; gir hesabına bak olmuyor.

Sonunda hepsi ayarlandı ve iş karavanın ve bizim Amerika’ya gidişi için Deniz Nakliyat’tan gemi biletlerimizi almaya kaldı. Bunu için benim arabamı satıp aldığımız parayı doğrudan deniz nakliyata götürdüğümüz gün artık bu işin dönüşü kalmamıştı.

2-Nihayet gemideyiz… >

___________________________________________________________________________________________________________

Karavan ile Amerika

1-Karavan ile Amerika hazırlıkları
2-Nihayet gemideyiz…
3-Akdeniz’de Cebelitarık boğazına doğru 
4-Cebelitarık boğazını geçiyoruz…
5-Atlas okyanusunda seyir
6- Amerika’dayız
7-Philadelphia
8-Baltimore
9-Ontario gölüne doğru
10-Niagara

Yorum bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir